Lapacho čaj

Lapacho čaj je čistě přírodní produkt, který je získáván z vnitřní, červené kůry Lapacho stromů, pro které je domovem Bolívie, Peru, Argentina a Paraguai. Lesy, ve kterých rostou stromy Lapacho, jsou velmi vzácné a Lapacho čaj je oblíben díky svým účinkům, po celém světě. Jen tak někdo neví, že tento druh stromu je původem z Ameriky. Některé stromy mohou mít stáří klidně i 700 let a účinky vnitřní kůry nejsou nijak omezeny.

Krátká historie

Lapacho čaj je již od pradávna čajem Inků, kteří už mnoho let ví, jaké má tento čaj kouzelné a opravdu léčebné účinky. Je to takový malý zázrak, který světu, hlavně Evropě, představen až někdy v devadesátých letech 20. století. Tento zázračný čaj je opravdovým lékem a celý svět může být Inkům vděčný za to, že ho máme.

Příprava jedinečného čaj

Příprava tohoto jedinečného čaje je velmi snadná. Stačí nasypat asi tak 4 čajové lžičky kůry Lapacho do jednoho litru vroucí vody, je nutné nechat přibližně 5 minut čaj povařit a následujících 15 minut se čaj louhuje. Nikdy nedávejte tento čaj do hliníkové nádoby nebo hrníčku, není to vůbec vhodné. Maximální denní dávka, která se doporučuje, jsou dva litry denně. Optimální dávkou pro každodenní pití tohoto nápoje jsou dva až tři šálky.

Čaj z tohoto stromu má velmi příjemnou chuť, lehké aroma a připomíná vanilku. Lapacho čaj nemá skoro žádné negativní účinky, v ojedinělých případech se může dostavit drobné podráždění dýchacích cest nebo vyrážka či ekzém na kůži. Jiné negativní účinky či kontraindikace nejsou známy.

Léčebné účinky

Jelikož každý čaj přináší našemu tělu něco pozitivního, ani Lapacho čaj za ostatními čaji nezaostává, naopak. Jeho léčebné účinky mají široké spektrum. Lapacho čaj dokáže z těla odstranit spoustu nečistot, v podobě těžkých kovů a látek, které nemají v organismu co dělat, zlepšuje činnost jater, posiluje ledviny a slezinu, pomáhá k dobrému trávení a podporuje tu správnou látkovou výměnu. Dokáže z těla úplně vyloučit některé plísně či bakterie a tím pádem posiluje imunitní systém. Astmatici by tento čaj měli pít, opravdu umí pomoci.

Horečnaté choroby, zánět cest dýchacích nebo zánět žaludku dokáže pití Lapacho čaje, odstranit. Pacienti, kteří absolvují chemoterapii, tento čaj vyhledávají, pomáhá čistit tělo a rychleji obnovit metabolismus. Protinádorový účinek či posílení srdce a oběhového systému je pro tento čaj, hračka. I na chudokrevnost, leukémii či nežádoucí otoky je Lapacho čaj opravdový mistr.

Lidé, kteří trpí kornatění cév či cukrovkáři, tento čaj vyhledávají, aby z těla dostali vše špatné a jen to dobré jim v těle, pomocí tohoto čaje zůstalo. Kožní potíže, jako jsou ekzémy či záněty se díky Lapacho čaji, léčí mnohem snadněji. Ale nejen na tělo, ale i na naši nervovou soustavu, je Lapacho čaj lék. Má velmi zklidňující účinky a dokonale působí tak, abyste měli klidný spánek.

Je trochu močopudný, ale díky němu, jdou z těla rychle ty látky, které ve vás nemají co dělat. Celkově je Lapacho čaj, opravdu dokonalým partnerem do života, ať už zdravých či nemocných lidí. I jako prevence proti stresu či špatnému životnímu stylu pomáhá. Udělejte si v klidu tento zázračný čaj a vaše tělo i mysl, vám bude nesmírně vděčná.