Pu-erh čaj na hubnutí

Pu-erh je čaj, který je znám svou kvalitou a velmi často se objevoval mezi dobrotami, které se podávaly na císařském dvoře nebo mezi těmi bohatými. Historie čaje je velmi dlouhá, dosahuje až k začátku našeho letopočtu podle dochovaných historických informací, tento čaj mohli konzumovat jedině císaři, obyčejní lidé si ani nesměli dovolit, na tento druh čaje, pomyslet. Tento čaj byl velmi vzácný, než se dostal k nám na trh a bylo ho možno zakoupit, uběhlo opravdu hodně času.

Zpracování Pu-erh čaje

Zpracování tohoto čaje není nijak náročné. Lístky čaje se nechají zvadnout, pak probíhá proces Sha-qing neboli zabití zeleně. V této fázi je lístky čaje zahřívají na pánvi a po zahřátí se rolují. Když je tento proces hotový, suší se lístky na slunci. Surovině, která pak vznikne, se říká Mao cha. Mao cha se napařuje a lisuje. Doba oxidace je velmi dlouhá, trvá i několik měsíců, po oxidaci se lístky třídí, napařují a dojde k jejich lisování.

Druhy Pu-erh čaje

Nejznámějšími druhy Pu-erh čaje jsou Shu a Sheng. Shu je tmavý čaj, u nás velmi známí, bohužel nebývá kvalitní. Druh Sheng je zelená, u nás není až za tak běžným čajem, ale je to velmi historický čaj a jeho chuť je opravdu fantastická, čaj chutná jakoby po ovoci nebo medu. Málo známé druhy jsou bílý a květový, ale ty u nás nejsou prakticky skoro vůbec k dostání.

Příprava čaje Puerh

S přípravou čaje si nemusíte dělat až za tak velké starosti, není to nic těžkého a zvládne to opravdu každý. Pokud si chcete udělat takzvaný jednonálevový Pu-erh, na půl litru horké vody, která má asi 90 stupňů Celsia, použijete jednu až pět lžiček čaje. Čaj se po zalití louhuje asi tak 2-4 minuty, čím déle budete louhovat, tím více chuti i aroma, bude váš čaj mít. Pokud si chcete udělat takzvaný vařený Pu-erh, dáte stejné množství čaje do vroucí vody, ale lístky čaje se ve vodě zlehka povaří. Výsledkem je velmi nahořklá, až trpká tekutina, která ovšem obsahuje vydatné množství kofeinu, takže komu nevadí hořká chuť a potřebuje energii, zajisté mu tento čaj zachutná.

Vychutnejte si Pu-erh

Kdo touží po tom, aby si právě tento čaj vychutnal, tak jak by to mělo být, nejvhodnější je, když čaj vypijete okamžitě po tom, co jste si ho uvařili. Jedině tak dokážete opravdu vykouzlit z pití tohoto čaje jedinečné chvíle a opravdu si pochutnáte.

Účinky čaje Pu-erh

Nejen chutný, ale i mocný je tento čaj, ale to už věděli naši předkové. Pu-erh čaje příznivě působí na náš celý organismus. Například posiluje imunitní systém, je to významné antidepresivum, pomáhá při nemocech jako je cukrovka, senná rýma. Vědci v čaji objevili určitá antibiotika, takže Pu-erh čaje jsou opravdu zázračné. Navíc ženy i dívky tento čaj prostě milují, jeho účinky na redukci váhy a hubnutí jsou prokázány, ale je třeba pít aspoň tři šálky, kvalitního Pu-erh čaje, denně, samozřejmě ve spojení se zdravým pohybem a rozumnou stravou, jen čaj sám nedokáže vykouzlit vaší vysněnou postavu, ale pomůže vám. Pu-erh čaje se vyskutují přibližně v jedenácti kategoriích, ceny jsou velmi rozdílné, ale pravdou je, že ten nejdražší je opravdu velmi účinný a na jeho pozitivní vliv nemusíte čekat zbytečně dlouho.