Yogi čaj

Tak jako každým rokem přijde zimní období i naše tělo má na jídlo i nápoje zcela jiné nároky. Více jíme, jsme často unavení, díky chladnému počasí pijeme i více teplých nápojů, zejména čaje. V letních měsících vyhledáváme spíše čaje zelené, které osvěží nebo ovocné, v zimě to bývá černý čaj s citronem. Naprosto delikatesní čaj, který připomíná spíše mléčný čaj, je znám jako Yogi Tea nebo také masala. Jedná se velmi sytý, vydatný druh čaje, jehož chuť je doplněna mlékem a cukrem, přidané koření probudí vaše smysly a ztracená energie z vašeho těla bude obnovena.

Bílý čaj z Indie

Recept jak si připravit a vychutnat Yogi čaj s mlékem, kořením a cukrem, není problém nalézt, receptura je snad zveřejněna v každé indické kuchařce, takže tento chutný zázrak není žádným tajemstvím. Indická kuchyně je od pradávna takovou duševní kuchyní, pokrm i nápoje připravené přesně dle návodu, mají svou specifickou chuť, aroma a dodají tělu, co potřebuje. Léčebné účinky jsou zaručené.

Tajemství koření a Yogi čaj

Chutný indický bílý čaj v sobě skrývá některá koření, jako je například skořice, hřebíček, kardamon, zázvor či bílý pepř. Směs těchto koření, která prošla varem je účinným a rychlým pomocníkem, když potřebujete zahřát, antibakteriální účinky, posílení imunity či první pomoc při nachlazení, je doménou tohoto čaje. Yogi čaj díky svému složení pomáhá oslabenému tělu, ulevuje bolestem hlavy a podporuje prokrvení mozku.

Kdo si potrpí na zvláštnosti a i tajemné účinky čajů, jistě Yogi čaj budou vyhledávat ti, kteří mají rádi ve svém životě trochu napětí a chtějí vyzkoušet jemné a neškodné afrodisiakum v podobě tohoto čaje.

Yogi čaj není pro každého

Když byste rádi připravili doma Yogi čaj, můžete, ale pozor na to, komu čaj připravujete. Jestliže chcete udělat tento chutný nápoj dětem, nedávejte do čaje tolik koření a i zároveň čajových lístků a hlavně dětem čaj rozhodně nepodávejte před spaním. Dále není čaj vhodný pro těhotné ženy nebo pro lidi, kteří mají problémy se zažíváním, srdcem či plícemi. Jinak se dá říci, že může Yogi čaj pít prakticky kdokoliv, komu nevadí aroma koření, lahodná chuť zjemněná mlékem.

Příprava čaje a doba, kdy je čas na čaj

Pokud byste si rádi doma připravili lahodný Yogi čaj, nic není problém. Do 700 ml vroucí vody nasypte asi tak 2 čajové lžičky směsi koření a přidejte 4 lžičky sypaného čaje. Poté přidáte přibližně dvě polévkové lžíce cukru, asi tak dvě minuty vše povaříte, pak se přilije asi tak 300 ml mléka a musíte tuto směs, přivést do varu, nejlepší čas ukončení vaření je tehdy, než začne mléko kypět.

Jakmile mléko začne zlehka kypět, hrnec s nápojem sundejte z plotny a okamžitě připravovaný nápoj sceďte přes velmi jemné sítko, které doma najdete. Jestli se vám čaj zdá málo sladký, nevadí, lze i dodatečně dosladit. Nutno podotknout, že Yogi čaj se pije vždy teplý, aby chutnal a potěšil vaše smysly, tak jak má. Abyste dodrželi tradicí pití tohoto čaje, nejlepší čas pro pití tohoto nápoje je ráno při snídani.

Večerní pití čaje se moc nedoporučuje komukoliv z vás, protože tento čaj dokáže povzbudit, dodat energii a tím pádem, by vás mohla čekat po požití Yogi čaje bezesná noc.